تیشه از ریشه

گروهی دیگر تربیت می شوند تا فرهنگ دانش پذیری را در نهادشان نهادینه کنند . اما نوع دیگری از تربیت که هدف ما نیز هست  وجود دارد و آن تربیت بدنی است .تربیتی که اگر درست هدایت شود و مربیانش نیز ، باتربیت باشند ، بعید نیست که بتواند جنبه های دیگر تربیت را در مسیر صحیح رهنمون شود .

اداره ی تربیت بدنی ( ورزش و جوانان ) شهر ما تاکنون با ورزش چگونه مدارا نموده است ؟ آیا با ورزش کنار آمده یا خود به کنار ایستاده است ؟ نگاهی گذرا به آنچه که در ورزش سروآباد اتفاق می افتد روشنگر این حقیقت تلخ است که اداره ی ورزش ما با ورزش ، نامهربان است . هیأت های ورزشی در شهرما اسم های بی مسمایی هستند که حتی تابلویی برای نامشان نیست . در این چند روز گذشته ، هیأت والیبال سروآباد میزبان لیگ استانی والیبال بود و این امر مبارکی است ولی با کمال تاسف از تیم مان همه چیز دیدیم الا والیبال ! تیمی که میزبانی را می پذیرد باید حرفی برای گفتن داشته باشد متاسفانه تیم ما نه تنها برای رقیبانش که برای تماشاگران خود نیز حرفی برای گفتن نداشت . عجب دردی است  درد بی حرفی !

ریاست محترم اداره ی ورزش و جوانان سروآباد !

ما از شما گله مندیم . مساله ی ورزش امری نیست که بشود از دور آن را هدایت کرد.  باید بود ، دید و  فهمید آنگاه تدبیر نمود . اینگونه نیست که با واگذاری هیات ها به افراد ، بشود مسئولیت ها را از روی دوش خود برداشت . شما چه بخواهید چه نخواهید باید پاسخگوی  جریانات و روند کیفی و کمی ورزش در سروآباد باشید . شما باید پاسخ دهید که چرا باید والیبال ما این گونه نتیجه بگیرد چرا باید تیمی داشت  که در لیگ استانی پون منفی بگیرد آن هم به خاطر خطای فنی (چرخش بازیکنان )چنین خطایی نابخشودنی است ! هدف این نیست که همه ی کاسه ها روی سر شما خراب شود بازکنان ما نیز از نتیجه گیری ها و خطاها سهمی دارند و خود باید پاسخگو باشند .اما کم کاری جنابعالی در امر ورزش و بی تفاوتی نسبت به آن نمایان است . برای نمونه ، سه سال پیش در سالن اجتماعات فرمانداری برای تعیین  رئیس هیأت فوتبال سروآباد انتخابات برگزار شد . نتیجه این بود که آقای سید محمد حسینی با اکثریت قاطع آرا برای این عنوان انتخاب گردید حال سوال این است که  بعد از سه سال حکم ایشان کجاست ؟ آیا این بی تفاوتی و کم کاری در ساماندهی ورزش نیست ؟آیا این دور نگه داشتن جوانان از میادین ورزشی نیست ؟ چه پاسخی دارید؟  .................................................. .

ما از بازیکنان مستعد در رشته های مختلف ورزشی محروم نیستیم . آنچه تیشه به ریشه ی ورزش این شهر می زند محروم بودن از تدبیر است . شما که تحصیل کرده ی ورزش هستید و ریاست اداره ی ورزش و جوانان سروآباد را روی دوش تان احساس می کنید این را بدانید که تدبیر لازمه ی کارتان است .حضور پر رنگ در میادین و سالن های ورزشی و مشاهده روند حاکم بر ورزش در میان کودکان و جوانان از وظایف بدیهی شماست . با کمال تاسف باید گفت که حضورتان بی رنگ بی رنگ است گویا نه برای وصل که برای فصل آمده اید .

فوتبال دوستان سروآباد و حومه یادشان هست که در گذشته برای مثال چه شور و هیجان خاصی در زمین های خاکی بر ورزش فوتبال حاکم بود آن هم بدون هیچ گونه چشم داشتی از سوی برگزارکنندگان آن . حال چه ؟  برای ساماندهی و رونق ورزش از دولت حقوق می گیرید در حالیکه معلوم نیست یخ ورزش این شهر کی آب می شود .

جناب رئیس  !

تیشه را بر زمین بگذارید تا شاید باشند کسانی که بخواهند از ریشه نهال ورزش این شهر را با تیشه ی تدبیر صیقل دهند .

اهالی ورزش !

پندار شما چیست؟

/ 3 نظر / 20 بازدید
سید محمد حسینی

بنده نیز با حرف های گل شما موافقم چون خودم شاهد این همه بی تفاوتی بوده ام و آن را از نزدیک لمس کرده ام هم به عنوان مسئول هیئت فوتبال شهرستان که طی این چند سال مسئولیت آن بر دوش کشیده ام و هم به عنوان یک تماشا چی در مسابقات والیبال لیگ استان . نمی خواهم وارد جزئیات این چند مدت که مسئول هیئت بودم بشوم فقط می گویم مرا از ورزش فوتبال بیزار کردند ، طوری که توان کار کردن در امر مهم ورزش را ازمن گرفتند .شهرستان ما استعداد های خوبی در ورزش به خصوص در رشته ی محبوب فوتبال دارد تا حدی که توانایی حضور در رقابت های سطح های بالاتراز استان را نیز دارند ولی متاسفانه به دلیل بی توجهی به این استعداد ها بعد از شرکت در چند دوره مسابقات محلی باید برای همیشه با فوتبال خداحافظی کنند و استعداد ورزشی آن جوان ‍ پر پر شود . بنده نیز به دلیل این بی تفاوتی ها و عدم حمایت از فوتبال از جانب اداره ی ورزش و جوانان سروآباد ضمن ادای احترام به اعتماد و آرای شما فوتبال دوستان عزیز استعفای کتبی خود را تقدیم رئیس محترم اداره ی ورزش و جوانان سروآباد نمودم . سید محمد حسینی

هه ور

چون بنالی ئه و دله ی پرهه ستی من .... آقای ازم آفرین بر همت والایتان که این گونه دردهای شهرمان را به گوشها میرسانید ولی افسوس گوشهایی که باید بشنوند کو ؟ کو؟ رئیسی که در روز 2یا 3 ساعت در محل کارش حاضر میشود و بقیه را به( ........ ) می گذراند چه انتظاری باید از او داشت؟نمی دانم کسانی که حاضر نیستند در سرواباد سکونت داشته باشند با چه رویی ریاست ادارات شهرستان رابه عهده می گیرند؟ مسولان محترم لطفا به فکر جوانان و آینده ی جوانان باشید مانند فرزندان خودتان به انها بنگرید

مرادی

حرف دل هزاران سروابادی گفی قلمت برا وپایدار