یا رومی رومی یا زنگی زنگی

اگر چه سروآباد دیرگاهی است اسمی بی مسمّی( فرمانداری) و وندی بی رنگ ، یدک می کشد اما نه سروی بر رخسار و نه سنگی بر مزار ! گویی شهیدی است که در تمنای شهری شدن ، جان باخت و گمنام ماند و کسی بر مزارش نخواند    فاتحه ای ! این ها نه فکاهی است بل ، واقعیتی است تلخ بر رخسار این دیار .  

شهرستان دوا و دکتر می خواهد در این جا اگر به سراغشان روی ، شاید گه گاهی به دیدارشان (دوا و  دکتر) خرسند شوی البته به شرطی که کسالت در 90 دقیقه ی وقت قانونی بازی باشد( همان ساعات اداری)نه در وقت اضافه ! زیرا داور نیاز به استراحت دارد و نمی توان کس دیگری را به قضاوت گرفت .گویا زده بودند "کسالت در وقت اضافه ممنوع " .        پاسخ گوی چنین احوالی در چنین به ظاهر شهرستانی چه کسی می تواند باشد؟

مگر نمی شد روستایی ماند و از خصوصیاتش بهره برد ؟ اگر نه پس باید شهری شد و جلوه های شهری را آزمود . دریغ که در میانه بماندیم،  نه راهی به سوی برگشت  داریم  نه دری پیشاپیش .   

این جاست که نه ، می توان رومی رومی مان خواند، نه ،زنگی زنگی!                        

/ 2 نظر / 6 بازدید
بهرام خسروی

سلام بر وبلاگنویس خوش ذوق[گل] سال نو مبارک... امیدوارم در هر کجای این کره خاکی که هستید موفق و موید باشید و مهمتر از همه خوشبخت باشید[لبخند] تصادفی به وبلاگتون برخوردم [گل] گفتم بدون نظر خارج نشم... [لبخند] اگه دوست داشتید به ما هم سر بزن خوشحال میشم[لبخند] وبلاگ های من: www.mars48.persianblog.ir متنوع www.marstarfand.persianblog.ir آموزش کامپیوتر www.dehkaderoz.persianblog.ir روستایی دیدنی در کاشان www.fofola.persianblog.ir وبلاگ پسر کوچولوی گلم امیر www.hejab74.blogfa.com وبلاگ دختر گلم دریا موفق باشید[گل]

ندا

سلام این تشبیهات بهتر بگم واقعیاتی رو که در مورد سروآباد نوشته بودید بهترین بود. یعنی بهتر بگم تا حالا کسی رو ندیده بودم که به خوبی شما بتونه مطالب رو اینقدر شیوا وساده بیان کنه. واقعا عالی بود[دست]